Amikor az arcplasztika szót halljuk, többnyire rögtön kések és egy 21. századi műtőasztal jut eszünkbe. Pedig azt nem sokan tudják, hogy ennek a “mesterségnek” az eredete sokkal régebbről gyökeredzik! Egyes feljegyzések ugyanis arra engednek következtetni, hogy már az ókori Indiában is próbálkoztak valami hasonlóval. Természetesen az aligha hasonlítható össze azokkal a modern arcplasztikai, szemhéjplasztikai beavatkozásokkal, amiket manapság végeznek.

arcplasztikaFőleg ha azt is figyelembe vesszük, hogy a folyamatosan fejlődő technológiának köszönhetően a kés lassan kimegy a divatból. A gyors és fájdalommentes ultrahangos kezelések ugyanis minden szempontból előnyösebbek a páciensre nézve. Az ilyen beavatkozásokat hívják Ultherapy arcplasztikának. Működésének elve, hogy a jól fókuszálható ultrahang sugarakkal ismét beindítható a bőrben a kollagén termelés. Ettől pedig ismét feszesebbé válik a bőr. Ez közel sem olyan megterhelő a szervezet számára, mint egy befekvős műtét. Épp ezért a gyógyulás is sokkal gyorsabb!

Szemhéjplasztikára is kitűnő

A bőr más területeihez hasonlóan a kollagén a szemhéjban is megtalálható. Ahogy telik az idő, a bőr veszít a kollagén állományából, melynek hatására az megereszkedik. Habár a hagyományos késsel történő szemhéjplasztika gyökerei egészen az első világháborúig visszavezethetőek, szépészeti célokra csak később kezdték el használni. Ami pedig napjainkat illeti, más arcplasztikai terápiákhoz hasonlóan az Ultherapy a szemhéj megereszkedésének korrigálására is kitűnő alternatívát nyújt a szikés műtét mellett.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.